Voľnočasová kravata by nemala chýbať vo vašom šatníku

Keď chcú páni vyzerať štýlovo a zároveň veľmi elegantne, siahnu po obleku a kravate. O tom niet pochýb. Nejednej dáme sa už podlomili kolená a zrýchlil tep, keď videla gentlemana v obleku, ktorý mu sedel.

Aj keď ste to možno doteraz tak nevnímali, kravata je dôležitá časť vzhľadu muža, predovšetkým v obleku. Prečo?

Vezmime si klasický čierny oblek. Aký je? Je čierny. Možno s jemným vzorom, ale v každom prípade je skôr klasický, jednoduchý, musí predsa pôsobiť elegantne, vznešene, nie ako kanárik.

Keď máte v hlave obraz takéhoto obleku, čo na ňom pôsobí veselo, oživuje a dotvára celý oblek? Áno, odpovedáte správne, je to kravata.

Kravata dotvára celý oblek, je priam neodmysliteľnou súčasťou

Kravata svojimi farbami a strihmi ponúka naozaj takmer nekonečné možnosti, ako svoj oblek vylepšiť, ako ho zvýrazniť, ako sa stať v očiach tej dámy nezabudnuteľným…

Mnohí milovníci módy dokonca začali vymieňať klasickú kravatu za motýlika, či dokonca dreveného motýlika.

Stále však hovoríme o kravate a motýliku ku klasickému saku, respektíve k obleku. Čo však majú robiť páni, ktorí obľubujú športový štýl a športové sako?

Skvelé riešenie k športovému saku je voľnočasová kravata

Voľnočasová kravata je kombinácia štýlu a elegantnosti, pohodlnosti a formálnosti. Ak by sa vám však zdalo, že je to obyčajný výstrelok módy, opak je pravdou…

Voľnočasová kravata, hlavne k športovému saku sa dostala do popredia síce len nedávno, ale hneď si našla svojich fanúšikov, ktorí na ňu nedajú dopustiť. Jej veľkou výhodou je, že si ponecháva elegantnosť klasickej kravaty, ale upúšťa na prehnanej formálnosti a upätosti.

Ako je to možné?

Čo sú najväčšie benefity voľnočasovej kravaty a ako ju nosiť?

Keď sme hovorili o športovom saku a uvoľnenom štýle, načrtli sme najväčšie výhody voľnočasovej kravaty. Ako aj jej samotný názov napomáha, budeme ju nosiť skôr na voľný čas, alebo na každý deň.

Napríklad, ak idete do kancelárie, prípadne na bežný obed s kamarátmi, určite zvoľte voľnočasovú kravatu (a k nej sa super hodí športové sako na mieru). Ak máte dôležitú poradu, alebo obed s potenciálnym obchodným partnerom, odporúčame klasickú kravatu.

Ďalšími výhodami voľnočasovej kravaty sú napríklad ich veľký výber z možností, čo sa týka farieb a použitých materiálov. Pri týchto kravatách sa naozaj fantázii medze nekladú.

To isté platí aj pri výbere oblečenia. Páni, máte naozaj šťastie, lebo si nemusíte robiť starosti, či neprekračujete nejakú spoločenskú normu, alebo či vyzeráte dobre.

Popustite uzdu a oblečte si napríklad bielu košeľu, vzorovanú voľnočasovú kravatu a ten sveter od svokry, čo ste dostali minulé Vianoce. Alebo skúste jednofarebnú kravatu a vzorovanú košeľu…Výber je na vás.

V tomto prípade však máte naozaj voľnú ruku, a tak či zvolíte voľnočasovú kravatu k športovému saku, alebo k svokrinmu svetru, nemáte čo pokaziť.