Tipy ako v pohode prežiť horúce letné dni v obleku

Tipy ako v pohode prežiť horúce letné dni v obleku

Leto už pomaly klope na dvere a predstava tropických teplôt v kombinácii s klasicou pánskou módou môže v niektorých z vás vzbudzovať nepríjemné pocity.

Keď však poznáte tie správne triky, nemusíte sa vzdávať tohto elegantného štýlu ani počas horúcich letných dní.

Pri výbere pohodlného obleku na teplé dni je dôležitý najmä  vhodne zvolený materiál a farba jednotlivých kúskov odevu.

Profesionál za každých okolností

Každý úspešný profesionál veľmi dobre vie, že prvý dojem je nesmierne dôležitý. Už počas prvého stretnutia si totiž ľudia na vás všimnú oveľa viac, ako si dokážete predstaviť.

Podľa štýlu oblečenia a sprievodnej reči tela odhadujú váš spoločenský status, inteligenciu, emócie a dokonca aj vaše záľuby.

Či je to správne, necháme na posúdenie každého z vás. Pravdou však ostáva, že vhodne zvoleným odevom určite nikdy nič nepokazíte.

Tipy na letné dni v obleku

Ak aj vy súhlasíte s porekadlom „šaty robia človeka“ a chcete si zachovať profesionálny štýl aj počas horúcich letných dní, môžete sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi.

Materiál

Pánsky oblek, ktorý je ušitý na mieru, je sám o sebe zárukou dokonalého pohodlia aj počas tropickej sezóny.

Ak nechcete voliť kompromis v podobe ležérnej módy ani v týchto dňoch, siahnite po kvalitnom a priedušnom materiály.

Oba spomenuté atribúty by malo spĺňať sako, nohavice aj podšívka. Nemenej dôležitým aspektom je samotná vnútorná výstavba obleku. Na letné obdobie sú výborným riešením napríklad polopodšité saká, ktorých výhodou je najmä vyššia priedušnosť.

Celý odev môžete nakoniec doladiť ľahkou bielou košeľou, na ktorej nie sú až také nápadné prípadné škvrny od potu.

Farba

Dôležitým faktorom pri výbere obleku na teplé letné dni je tiež správne zvolená farba. Letné obdobie hýri farbami a je plné svetla.

Je to čas, kedy by ste mali čierne a tmavé obleky vymeniť za jemnejšie odtiene. Kým zimu charakterizujú rôzne odtiene čiernej, tmavo modrej či tmavohnedej, letnej sezóne pristane šedá i svetlomodrá, ktoré dokážu nádherne odrážať slnečné lúče.

Vo všedný deň  tak môžete zvoliť rôzne odtiene béžovej alebo svetlohnede, na večerné akcie zase rôzne odtiene modrej a šedej.

Mnohí páni sa bez obleku necítia ako ryby vo vode. Vhodne zvoleným materiálom, farbou a oblekom ušitým na mieru, sa však nemusíte vzdávať tohto profesionálneho štýlu ani počas nadchádzajúcej letnej sezóny.