Športové sako sa dá nosiť denno-denne

Športové sako sa dá nosiť denno-denne

Športové saká siahajú až do 19. storočia, kedy ich nosili významní a bohatí ľudia, pretože potrebovali oblečenie, ktoré vyzerá dobre a zároveň sa v ňom cítia pohodlne.

So sakom sa spájali aktivity ako lukostreľba alebo jazda na koni. A kedysi sa používali aj ako školské uniformy. Od bežného saka z obleku sa vtedy odlišovali hlavne vzorovanými tkanivami.

Dnes sa športové sako od saka z obleku líši hlavne tým, že je voľnejšie a nie je tak štruktúrované, najmä v oblasti ramien.

Nenechajte sa zmýliť názvom, športové saká nikdy neboli a ani nie sú určené priamo na športovanie, vypovedajú skôr o tvárnosti a pružnosti saka. Sú príjemné a pohodlné na nosenie  a zároveň vyzerajú vkusne a elegantne.

Športové sako je v súčasnosti veľmi všestranné, pretože nemá len jedno využitie. Je to pravdepodobne najuniverzálnejší odev, ktorý môže mať človek vo svojom šatníku.

Populárne sú hlavne u mužov, ktorí potrebujú zostať v pohybe a pohodlí, no zároveň ich baví móda.

Cíťte sa pohodlne a vyzerajte štýlovo a elegantne

Športové sako pôsobí veľmi vkusne a hodí sa takmer k všetkému. Aj z obyčajného oblečenia spraví neobyčajné a navyše je veľmi pohodlné.

Môžete ho nosiť aj s vašim bežným ležérnym štýlom a nemusíte sa obmedzovať ako pri obleku. Najbežnejšie sa nosí k obyčajnému outfitu v podobe džínsov, tenisiek a jednofarebného trička. Sako tak vyzdvihne celkový vzhľad a okamžite váš odlíši.

Na spárovanie saka sú taktiež skvelé chino nohavice a ak sa chystáte na príležitosť, ktorá si vyžaduje, aby ste vyzerali trochu formálnejšie, je vhodná aj košeľa. Štýly, farby a vzory sú rozmanitejšie ako vo väčšine oblekov a saká sú vhodné ako pre mužov, tak aj pre ženy.

Väčšina mužských športových sák je v tmavo modrej farbe, no samozrejme sú aj výnimky a hlavne pri výbere saka na mieru.

Nikdy by ste však nemali mať sako v rovnakej farbe ako nohavice, pretože by to vyzeralo až príliš formálne a podobne obleku.

Ak sa chystáte s blízkymi niekam von do baru, alebo chcete zapôsobiť na rande či dobre vyzerať v práci, zváženie výberu tohto jedného doplnku, ktorý zvýrazní vzhľad a robí celkový dojem rozhodne stojí za to.

Keďže sú športové saká mimoriadne všestranné a praktické, od bežného nosenia až po formálne. Vo vašom šatníku by určite aspoň jeden kúsok nemal chýbať.