Šaty robia človeka platí aj pre mužov

Šaty robia človeka platí aj pre mužov

Možno si teraz poviete, že v živote predsa len záleží viac na tom, akí sme ľudia a nie na tom, čo si obliekame. Pravdou však je, že tieto dva body neležia na opačných stranách mince.

Čo o nás prezrádza oblečenie, ktoré nosíme?

Všimli ste si už niekedy, že mnohí ľudia vo vašom okolí majú svoj vlastný štýl obliekania, pomocou ktorého ich väčšinou spoznáte?

Reč samozrejme nie je o tých z nás, ktorí nosia rovnošatu predpísanú korporátnou politikou a jej normami. Máme skôr na mysli módu, ktorú si volíme sami na rôzne príležitosti a ktorá nás určitým spôsobom charakterizuje a navonok reprezentuje.

Odev, ktorý bežne nosíme, totiž o nás prezrádza napríklad aj to, či sme veselí ľudia a či sa skutočne cítime vo vlastnej koži. Môže tiež charakterizovať našu aktuálnu náladu alebo prezrádzať niečo o udalosti, na ktorú sa práve chystáme.

Najdôležitejšie je však to, aby sme sa v ňom cítili naozaj ako vo svojej koži a tento príjemný pocit sa následne rozšíri aj do nášho okolia.

Móda už dávno nie len výsadou ženského pohlavia

Nebolo to tak dávno, keď u niektorých ľudí panovalo presvedčenie o tom, že móda je výsadným právom nežnejšieho pohlavia.

Mnohí páni však majú k tejto oblasti oveľa bližšie, ako by sa nám na prvý pohľad zdalo. Dbajú o seba po všetkých stránkach a do tohto konceptu patrí aj odev, ktorí si bežne obliekajú.

Chcú byť autentickí a cítiť sa vo vlastnej koži. Uvedené pritom neplatí to len pre rôzne slávnostné príležitosti. Muži, ktorí sú napríklad vášnivými priaznivcami oblekov, často vyhľadávajú špeciálne služby v podobe odevu prispôsobeného na mieru, ktorý dokonale vyjadrí navonok to, čo cítia vo vnútri.

Každý z nás sa snaží podporiť svoje dobré stránky a pracovať na tých horších. Podobne je to aj s odevom ušitým na mieru zákazníka.

Jeho najväčšou výhodou je schopnosť vyzdvihnúť najlepšie stránky a skryť prípadné nedostatky. Keď si oblečiete takýto odev, odrazu máte pocit, že toto ste vy a cítite sa skutočne ako vo vlastnej koži.

Nebojte sa preto experimentovať a zveriť sa do rúk odborníkov. V súčasnosti sa už fantázii medze nekladú a je tak len na vás, aby ste objavili tajomné zákutia módneho sveta a našli v ňom pre seba to, čo vás dokonale vystihuje.