Sako šité na mieru alebo ako sa obliecť na rande

Pravdepodobne ste sa už niekedy ocitli v podobnej situácii: boli ste dohodnutí s krásnou dámou na rande. Bola naozaj topka. Nechceli ste to u nej pokaziť, práve naopak.

Pravdepodobne ste sa už niekedy ocitli v podobnej situácii: boli ste dohodnutí s krásnou dámou na rande. Bola naozaj topka. Nechceli ste to u nej pokaziť, práve naopak.

Cieľom rande bolo zapôsobiť a zanechať u nej skvelý dojem. A hlavne dohodnúť si ďalšie rande…

Možno to niektorým mužom príde ešte stále trošku divné, no nie je novinkou, že aj páni túžia zapôsobiť na ženy svojím zovňajškom. Dobrý účes, starostlivosť o pleť, kvalitné topánky a – čisté, vyžehlené oblečenie na úrovni. To všetko tvorí prvý dojem.

Ak vám niektorá žena povie, že na vzhľade nezáleží, pravdepodobne na ňom nezáleží jej. Už dávno sa z tohto výroku stala niečo ako dogma: Šaty robia človeka.

A nielen to: podľa princípov Roberta Cialldiniho (autor svetoznámeho bestselleru Vplyv) máme tendenciu dôverovať a súhlasiť s ľuďmi, ktorí majú autoritu a ktorí sa nám páčia.

Obe možnosti sa dajú dosiahnuť veľmi ľahkým riešením – vhodným sakom (alebo oblekom) ideálne šitým na mieru.

Ako je to možné?

Poďme sa na to pozrieť:

Prečo je práve sako šité na mieru skvelé na prvé rande?

Už viete, že prvý dojem je dôležitý, že ľudia skôr súhlasia s ľuďmi, ktorí sa im páčia. Ako to však spolu súvisí?

Predstavte si, že idete po ulici. Vidíte chlapa v kapsáčoch, sivom vyťahanom tričku, teniskách a šiltovke. Ak ste si ho vôbec všimli, pravdepodobne ste iba pokrútili hlavou a šli ste ďalej.

Idete teda ďalej a zrazu vidíte pána v dobre ušitom, na prvý pohľad kvalitnom, obleku, kožený opasok, talianske kožené topánky (ženy to vedia rozoznať), aktovka a telefón v ruke.

V duchu uznávate, že ten chlap má niečo do seba…

Prenesme sa do trošku inej situácie – na rande

Ako vybudovať dobrý prvý dojem na rande pomocou kvalitného saka a niekoľkých maličkostí?

Poďme si spoločne rozobrať tvorenie dobrého dojmu na rande, aby ste vedeli, ako ho vytvoriť na vašom budúcom stretnutí. Budete potrebovať: sako šité na mieru, slovnú zásobu, dávku humoru a úsmev.

Ako prvé si na človeku všimneme jeho vzhľad. To nemôžu poprieť ani zarytí spiritualisti, jednoducho oči a zrak fungujú u človeka ako prvé. Sako šité na mieru vám na rande padne vhod, lebo je to taká druhá koža.

Skvele vám sekne, môžete sa na neho spoľahnúť a dokonca, počas zimných večerov ho galantne môžete požičať vašej dáme.

Vzhľad máme za sebou, poďme ďalej. Lebo čo z krásneho obalu, keď je vo vnútri prázdny? V tomto vám pomôže slovná zásoba a trošku humoru.

Tip: zistite si niečo o vašej partnerke vopred. Spoločné témy a spoločné koníčky ľudí zbližujú míľovými krokmi.

A keď už nebudete mať čo povedať, ostáva tajná zbraň – úsmev. Ten funguje dobre vždy a dokonca zachráni aj trápne ticho.

Módny tip na záver

Sako šité na mieru sa hodí naozaj ku všetkému (asi okrem teplákov). Ale voľte oblečenie priamo úmerne k dôležitosti udalosti. Uvedieme príklady:

Pokiaľ idete na nóbl večeru, do divadla, do opery, alebo na koncert vážnej hudby, zvoľte radšej komplet oblek. Samozrejme s košeľou a kvalitnými doplnkami.

V prípade, že sa chystáte na klasickú večeru, do kina, na stretnutie viacerých ľudí (neformálne), určite odporúčame nohavice, košeľu, alebo tričko a sako.

Na športové akcie sa tiež hodí sako šité na mieru, ktoré môžete kombinovať športovejšie s jeansami a športovými topánkami.

Takže záver: sakom to na rande nikdy nepokazíte.