Revolučné pánske traky. Kontroverzné alebo nenahraditeľné?

pánske traky k obleku

V rebríčku mužského oblečenia patrí pánskym oblekom jednoznačné prvenstvo. Formálny outfit má byť synonymom dokonalosti a jediná chyba môže celkový vzhľad nadobro zruinovať.

Večným problémom je vytŕčajúca košeľa pri sedení, predkláňaní či naťahovaní sa, ktorej ale viete elegantne a ľahko predísť.

O revolučnej novinke v podobe pánskych trakov skrytých pod nohavicami však vie stále málo mužov. Preto sa na ne pozrieme bližšie.

Čo sú to Traky Thigh a Traky Socks?

Na prvý pohľad kontroverzný pomocník píše svoju históriu v pánskej móde už od 19. storočia. Ide o elastické pásy, ktoré sa pomocou spôn na ich koncoch pripnú na spodnú časť košele a vrch ponožiek.

Vo svete sú známe najmä pod názvom „Shirt Stays“ v rôznych prevedeniach, od klasického (rovné pásy so sponami) až po tvar písmena „Y“. Rovnako populárnou alternatívou sú „Shirt Garters“.

Tento typ pripomína podväzok (v skutočnosti elastický pruh okolo stehna), z ktorého vedú ďalšie pásy upínajúce sa na spodný koniec košele, čo býva pre mnoho mužov pohodlnejšou voľbou.

pánske traky k obleku

Veľa muziky za málo peňazí

Traky Thigh a Traky Socks majú za úlohu udržať košeľu zapásanú v nohaviciach pri akejkoľvek činnosti po celý deň. Elasticita pásov neobmedzuje žiadny pohyb a svojou silou sťahuje košeľu k zemi. Ako bonus sú na svojom mieste i ponožky a neriskujete tak ich nepríjemné zošuchnutie.

Nesúďte knihu podľa obalu

Svoje skúsenosti s jedinečnými trakmi zverejnil i člen tímu DapperQ, jedného z najznámejších módnych magazínov v oblasti pánskej módy, ktorý doplnok na vlastnej koži vyskúšal:

„Vzal som si najjednoduchší typ trakov – 2 vpredu a 2 vzadu. Trochu mi trvalo, kým som tie zadné správne pripevnil, no postup bol jednoduchý: obliecť ponožky, tričko, košeľu a všetko pripnúť. Obliekanie nohavíc nerobilo žiadny problém. Všetko bolo na svojom mieste a cítil som mierne sťahujúci pocit košele na hrudi. Bál som sa, že moje väčšie brucho bude vyzerať komicky, no nevyzeralo. A košeľa zostávala na svojom mieste. Drepy, beh, chôdza, poškrabanie sa na chrbte, bicyklovanie a košeľa sa ANI NEPOHLA! Dokonca i kratšie tričko zostalo na svojom mieste. Je to úžasné.“

Napriek tomu, že sú traky Thigh a Traky Socks pohodlné a neviditeľne skryté pod nohavicami, sa im v súčasnej dobe nedostáva zaslúženej slávy.

Hlavným dôvodom odmietania zo strany mužskej populácie je práve ich kontroverzný výzor. Je pritom až smiešne jednoduché, ako výrazne uľahčujú každodenné nosenie obleku už po prvom vyskúšaní.