Oblek na mieru by mal byť u pravého muža jedinou voľbou

Väčšina mužov obleky na mieru odmietne mihnutím oka. Istým spôsobom sme si totiž vybudovali predsudky a oblek na mieru nám príde ako benefit pre tých najúspešnejších.

Nie som ani doktor, ani právnik. Som obyčajný chlap, nič také nepotrebujem, budem dobre vyzerať aj v obyčajnom saku.

Áno, možno na prvý pohľad aj v tom bežnom saku z obchodu vyzeráte dobre. Pravdou však je, že váš outfit má s veľkou pravdepodobnosťou obrovské množstvo nedostatkov a to, čo je podľa vás “dobre”, to by váš krajčír považoval za osobné zlyhanie.

Oblek na mieru krásne vyzdvihne siluetu tvojho tela, zároveň dokáže skryť aj všetky nedostatky. V bežnom obleku sa nikdy nebudete cítiť, ako by ste práve mali na sebe svoju druhú, lepšiu kožu.

Oblek na mieru ako kúpa na niekoľko rokov

Dôvodom, prečo vždy volím oblek na mieru, je fakt, že trendy v módnom priemysle sa veľmi rýchlo menia a na vešiakoch nájdete len to, čo je aktuálne in. No skutočný muž nikdy nepodlieha trendom. Stojí nad nimi.

U krajčíra si vyberiete z materiálov, strihov a farieb, ktoré by ste v obchodoch hľadali celé mesiace. A správny výber vám zaručí, že váš nový oblek nikdy nevyjde z módy.

Veľký rozdiel je potom často aj v samotnej kvalite. Áno, aj oblek z regálov môže byť vyrobený z kvalitného materiálu, no je veľká pravdepodobnosť, že ho dali dokopy stroje a vôbec neprešiel rukami človeka.

Oblek na mieru je práve o dôraze na detail, o tom, že aj tá najmenšia nedokonalosť nezostane prehliadnutá a všetko bude dokonale pripravené. Ušiť kvalitný oblek je jednoducho umenie a s oblekom na mieru so sebou nosíte aj jeho príbeh.

Sú obleky na mieru naozaj také drahé?

Asi ťažko budete hľadať krajčíra, ktorý vám ušije oblek na mieru za nižšiu cenu, ako ho nájdete na vešiaku v obchode. No muž, ktorý pracuje s peniazmi vie, že na veci sa treba pozerať z rôznych perspektív. 

Najhodnotnejšou komoditou každého človeka je jeho čas. A keďže tie klasické obleky málokedy sadnú a je prakticky nemožné, aby sadli presne, je veľká šanca, že medzi regálmi obchodov stratíte niekoľko cenných hodín, nehovoriac o energii.

Ak nezakončite deň frustrovaný a s prázdnymi rukami, pravdepodobne ste uspeli a objavili to, čo ste hľadali – oblek, ktorý vám “ako tak” sadne.

Ku krajčírovi prídete, necháte ho urobiť si svoju prácu a odchádzate. A za ušetrený čas napokon možno zarobíte dosť na to, aby vás napokon oblek na mieru vyšiel výhodnejšie.

Navyše, krajčírstva vo väčšine prípadov pracujú s takými materiálmi, ktoré majú tendenciu vydržať oveľa dlhšie a preto ďalšia kúpa nebude tak skoro nutná.

Keď si všetky tieto faktory poskladáte do jedného celku, uvedomíte si, že ste pravdepodobne ušetrili veľa peňazí.

Krajčír vie, čo robí

Dobrý krajčír je umelec aj v inom slova zmysle. Dokáže citlivo kombinovať farby, o každý kus látky sa stará s maximálnou precíznosťou a pozná všetky spôsoby, ako predĺžiť životnosť vášho obleku.

V bežnom obchode vám možno dajú pár dobrých tipov, no to, ako naozaj správne skladovať oblek, ako ho správne vyčistiť, aké topánky a hodinky sú k nemu tie pravé, či do akých situácií a prostredí bude daný oblek najvhodnejší, to dokáže povedať len skutočný odborník.