Aj nosenie pánskych hodiniek má svoje pravidlá

Aj nosenie pánskych hodiniek má svoje pravidlá

Viete, ako nosiť hodinky? Najzákladnejšie pravidlo je:

„Do spoločnosti bez hodiniek nikdy nechoďte.“

Kontrolovať čas na mobile alebo očami hľadať v miestnosti nástenné hodiny sa na významných podujatiach veľmi nehodí.

Viete, aké hodinky si vybrať na akú príležitosť a ako ich správne zladiť so svojím outfitom?

Prečo sa hodinky nosia na ľavej ruke?

Hodinky sú neodmysliteľným a hlavne praktickým doplnkom nielen k spoločenskému obleku, ale aj pri pracovných stretnutiach alebo ležérnych akciách.

Hodinky sa vždy nosia na ľavom zápästí. (Ak teda nie ste rebel, ktorý toto pravidlo z imidžových dôvodov schválne obchádza).

Viete prečo práve ľavá ruka?

Pri výrobe hodiniek v minulosti dizajnéri vychádzali z predpokladu, že väčšina populácie sú praváci, a tak bolo logické nosiť hodinky na ľavej ruke, aby sa pri kontrole času nemusela prerušiť činnosť. Ďalší z praktických dôvodov je naťahovacia súčiastka, ktorá sa väčšinou umiestňovala k číslu 3.

Takže všetci džentlmeni, hodinky na ľavú ruku a čo najbližšie k zápästiu. Hodinky zosunuté nižšie (smerom k lakťu) sa výborne hodia iba dámam.

Pri výbere hodiniek  dbajte na veľkosť remienka. Hodinky by vám na ruke nemali lietať a ani by nemali byť príliš tesné. Ak ste si online zakúpili hodinky s dlhším remienkom, šikovne vám ich skrátia v hodinárstve.

Nenápadný dizajn alebo extravagantné hodinky s veľkým ciferníkom?

Hodinky s jednoduchým dizajnom sú výbornou voľbou na udalosti s vysokou spoločenskou hodnotou. Majú slúžiť ako módny doplnok a nemali by zatieniť napríklad na mieru šitý oblek alebo kožené topánky.

Ideálne hodinky na každodenné nosenie sú hodinky, ktoré svojou veľkosťou zodpovedajú košeľovým manžetám. Manžeta by hodinky mala iba čiastočne prekrývať a keď sa košeľa pokrčením ruky vyhrnie, malo by byť vidno časť ciferníka.

Ako zladiť remienok hodiniek k obleku?

K na mieru šitému obleku pri významnej udalosti sa najlepšie hodia hodinky s koženým remienkom. Zabudnite na lacné náhrady remienkov a do elegantných spoločenských hodiniek, tzv. oblekoviek, investujte.

Remienok hodiniek vždy zlaďte s opaskom a topánkami, a to farbou i materiálom, rovnako i farbu kovu zlaďte s ďalšími doplnkami, ako sú napríklad manžetové gombíky, pracka na opasku, kravatová spona, atď.

Hodinky nepotrebujú ani tisíc zbytočných funkcií, stačí aby ukazovali čas, max dátum. V minimalistických dizajnoch potrebné nie sú ani číslice.

Do spoločnosti noste vždy analógové hodinky

Tie digitálne si nechajte do fitka. Ak si obliekate smoking alebo frak, najvhodnejšie pre vás budú vreckové hodinky na retiazke. Pri elegantných hodinkách nezáleží na tvare ciferníka. Okrúhly či hranatý, dôležitejšie je, aby bol veľkosťou prispôsobený vašej ruke.

Na záhradné party, rodinné oslavy alebo športové podujatia sa pokojne uvoľnite a na zápästie si zapnite hodinky s farebným ciferníkom alebo dreveným remienkom.

Luxusné hodinky, elegantné, športové či klasické dizajny. Zbierka hodiniek správneho džentlmena, ktorý vie, ktorý ukazovateľ času si pri konkrétnej príležitosti zvoliť.

Vyberte si z obrovského množstva modelov a staňte sa pánom času s dokonalým módnym doplnkom, akým elegantné hodinky bezpochyby sú.