Manžetové gombíky patria ku každému obleku

Patrili do povinnej výbavy pánskeho šatníka a šľachta, ktorej v žilách kolovala modrá krv nosila manžetové gombíky vyrobené zo zlata a drahých kameňov.

Krásny elegantný oblek. Štýlová košeľa na mieru. Obyčajné plastové gombíky? Zmeňte na prvý pohľad nezaujímavý detail za niečo, čo váš outfit pozdvihne na úplne inú úroveň.

Manžetové gombíky boli kráľovskou výsadou

Patrili do povinnej výbavy pánskeho šatníka a šľachta, ktorej v žilách kolovala modrá krv nosila manžetové gombíky vyrobené zo zlata a drahých kameňov.

Dodnes si gombíky zachovali charakter jedného z mala šperkov, ktoré si môžu elegantní muži dovoliť nosiť.

Manžetové gombíky sa nosia na košeli s dvojitou, resp. francúzskou manžetou, ktoré sú určené na spoločenské udalosti, ale môžu sa nosiť aj v obyčajné dni, kedy sa stávajú kreatívnym a nápaditým doplnkom.

S manžetovými gombíkmi nudiť nikoho nebudete

Telo manžetových gombíkov býva spravidla vyrobené z mosadze, kovovej zliatiny, titánu alebo ocele. Povrch a tvar manžetových gombíkov nepodlieha žiadnym pravidlám.

Gombíky môžu byť okrúhle, hranaté, 3D, môžu mať svojský tvar napríklad kotvy, hracej kocky, autíčka, vlajky, golfovej loptičky alebo husľového kľúča.

Takéto gombíky na vás prezradia vaše hobby i vášne. Manžetové gombíky je možné dať si vytvoriť aj „na mieru“ napríklad s nápisom, menom alebo s iným originálnym dizajnom, alebo tvarom.

Formálne manžetové gombíky zvyknú byť potiahnuté drahými kovmi ako je ródium, zlato, platina, irídium alebo striebro. Gombíky môžu byť dekorované aj kryštálom, emailom, polodrahokamami, drevom alebo kožou.

Záleží iba na preferenciách džentlmena, ktorý si manžetové gombíky vyberá, alebo ktorého plánujete týmto elegantným pánskym doplnkom obdarovať.

Samozrejme existujú aj vzácne manžetové gombíky s diamantmi, perlami alebo zafírom.

Manžetovým gombíkom sa medze nekladnú

Raritou sú aj gombíky s meteoritom, skamenelinami, slonovinou alebo zlatým nugetom. Medzi lacnejšie varianty patria látkové manžetové gombíky.

V štýle manžetových gombíkoch sa medze nekladú ani pri formálnych príležitostiach ako je svadba. Kreatívne, farebné a jedinečné manžetové gombíky zaujmú na prvý pohľad.

Znakom vysokej elegancie sú slávnostné gombíky s perleťou alebo ónyxom, ktoré sa najlepšie hodia k fraku, smokingu alebo čiernemu obleku.

Farebné manžetové gombíky sú skvelou voľbou ku každodenným outfitom, kedy ich môžete zladiť s farebnými ponožkami, kravatou alebo vreckovkou v náprsnom vrecku.

Pri nosení manžetových gombíkov myslite aj na ostatné doplnky vášho outfitu

Manžetové gombíky môžete perfektne kombinovať s hodinkami a inými šperkmi, kedy treba dodržiavať pravidlo – striebro so striebrom a zlato so zlatom.

Ak si obliekate frakovú alebo smokingovú košeľu s viacerými dierkami, je vhodné vložiť ozdobné gombíky, ktoré sú v rovnakom dizajne ako manžetové gombíky.

Ak vyberáte manžetové gombíky ako darček, myslite na štýl obdarovávaného a neváhajte zvoliť personalizované manžetové gombíky. Vyberte gombíky, na ktoré je možné gravírovať alebo dokonale vystihnú udalosť, na ktoré sú určené alebo definujú budúceho majiteľa.

Manžetové gombíky sú perfektnou voľbou na každú formálnu spoločenskú i poloformálnu ležérnu udalosť.

Dokážu upútať pozornosť a prezradiť aj časť charakteru svojho majiteľa. Sú znakom štýlovej originality a módnej inteligencie každého, kto si ich pomocou zapne košeľové manžety.