Jesenné doplnky k obleku by v šatníku nemali chýbať

Jesenné doplnky k obleku by v šatníku nemali chýbať

Aby sme sa zahriali a aby ste vy ostali v suchu a tepľúčku, vybrali sme pre vás 3 jesenné doplnky k obleku, a taktiež vám pomôžu v tomto studenom a mokrom počasí.

Tak ktoré 3 jesenné doplnky k obleku by vo vašom outfite nemali chýbať?

Doplnok k obleku č. 1: Vlnený šál

Ako prvý doplnok sme pre vás vybrali vlnený šál, aby vaše hrdlo a krk boli v teple a neskolila vás nádcha. Prečo práve vlnený šál? Totižto vlna je veľmi dobrý hrejivý materiál, jej kvalita je známa po celom svete. Vlnený šál je preto skvelým spoločníkom na tieto sychravé dni.

Ku kvalitnému obleku sa hodia najmä tieto farby: béžová (svetlo hnedá), tmavo modrá, tmavo zelená, hnedá, čierna, sivá a tmavo červená, až bordová.

Pri volení farby určite dbajte hlavne na farbu obleku a na to, aby mal šál maximálne 3 farby. Dĺžka šálu a strih šálu je na vás, určite ku klasickému saku odporúčame klasický, približne 70 centimetrový šál, so šírku do 20 centimetrov.

Doplnok k obleku č.2: Kožené rukavice

Aby vaše ruky boli vždy v teple a nenachladli ste, vybrali sme ako druhý doplnok k saku rukavice. Ale nie obyčajné – kožené. Brúsená koža má totiž z rôznych materiálov najlepšie vlastnosti, hlavne čo sa týka udržiavania tepla, nepremokavosti a celkovej odolnosti.

Určite k obleku odporúčame klasické kožené rukavice čiernej farby.

Ak máte hnedý, alebo modrý oblek, môžu byť aj hnedej farby.

Čo je dôležité pri výbere rukavíc?

Správna veľkosť. Mnoho ľudí si správne nevyberie rukavice, práve kvôli ich veľkosti. Väčšinou je na nich zavádzajúca veľkosť UNI. To však neznamená, že všetky rukavice sú rovnaké.

Obzvlášť pri kožených rukaviciach si dajte tú námahu a rukavice si vyskúšajte. Sú vám dobré vtedy, keď cítite dosť priestoru medzi ukazovákom a palcom.

A čo určite nezabudnite doma v týchto sychravých dňoch?

Už sme vám trochu aj napovedali, áno je to dáždnik. Najmä páni, ktorí pravidelne nosia kvalitné obleky, by mali zbystriť pozornosť. Dáždnikom chránite váš oblek, keď prší. Oblek sa vám tak poďakuje a vydrží dlhšie, ako pri pravidelnom namáčaní a schnutí (keď idete po daždi bez dáždnika).

Už obyčajné vystúpenie z auta a niekoľko metrov do kancelárie či reštaurácie môžu vášmu obleku v daždi uškodiť. Preto si dajte na dáždniku záležať.

Aj pri dáždniku si môžete vyberať z niekoľkých variantov a farieb. Taký klasický je dáždnik s dlhou rúčkou. Menšie prevedenie, vhodné aj do auta, či to aktovky, je malý skladací dáždnik. Dnes sú už takmer všetky vybavené technológiou skladania.

Aj tu sa pristavíme pri farbe. Samozrejme, čiernou nemáte čo pokaziť. Ak k tomu nájdete kúsok s drevenou rúčkou, nejeden gentleman vám ho bude závidieť.

Ak chcete trochu experimentovať s farbami, odporúčame predsa len klasické odtiene hnedej, sivý, modrý, či bordový.

Neoplatí sa vyberať si dáždnik rôznych a živých farieb, aby ste nevyzerali infantilne. V prípade dáždnika radšej sádzame na eleganciu a klasické farby.

A ktoré jesenné doplnky k obleku nechýbajú vo vašom šatníku?