Ako správne nosiť opasok? Toto je alfa a omega!

ako nosiť opasok

Opasky a obleky – rokmi diskutovaná téma, o ktorej sa aj tak veľa nehovorí. Kým jedni si bez opasku nevedia predstaviť každodenné obliekanie do práce, druhí ich považujú za „pošliapanie dôstojnosti“ kvalitného obleku.

Ako to teda je? Bez ohľadu na to, k akej skupine patríte, existujú 3 základné veci, ktoré by ste ako fanúšik formálneho oblečenia mali dávno dodržiavať.

1. Farba koženého opasku musí ladiť s farbou topánok

Samozrejme, len v prípade, ak berieme do úvahy pánsku obuv ako sú oxfordky, pánske poltopánky, elegantné čižmy či mokasíny (biele tenisky kombinované s bielym opaskom by zrejme nevyzerali najlepšie). Keď topánky s opaskom neladia, celkový vzhľad môže pôsobiť pomerne divne.

Nemusí ísť o 100% totožnú farbu (aj keď je táto možnosť dokonalá) ale vystačíte si i s podobnými odtieňmi.

2. Kov pracky na opasku sa má zhodovať s kovom na hodinkách

Mýtus! Ide o obsolentné pravidlo, ktoré už v pánskej móde dávno nemá miesto. Nikto si tento detail nebude všímať či znevažovať váš zmysel pre módu iba preto, že zlatá pracka na opasku neladí so striebornými hodinkami na vašej ruke.

Širšiu škálu možností ako vylepšiť elegantný pánsky oblek, tak už ani nemôžete mať.

pánsky opasok k obleku
opasok k pánskemu obleku

3. Oblek na mieru nepotrebuje žiadny opasok

A toto si dobre zapamätajte. V súčasnosti ide o jednu z najviac diskutovaných tém z kategórie „pánsky dress code“. Argumenty nepustia a oblek na mieru, pri ktorom nemusíte použiť opasok je u mnohých znakom kvality, ktorá si zaslúži pochvalu.

Veľa na mieru ušitých kúskov má už rovno v páse všité elegantné pracky, ktoré si dokážete utiahnuť podľa potreby bez toho, aby dodatočný opasok rozbil ladný prechod saka a nohavíc.

Opasok totiž núti oko pozorovateľa zastať na jeho línii, čo mnohokrát postavu rozširuje, ba dokonca skracuje. Dajte si povedať!