5 najväčších chýb, ktorých sa pri nosení obleku vyhýbajte

5 najväčších chýb, ktorých sa pri nosení obleku vyhýbajte

Je pekné, keď chce byť muž džentlmenom. Častokrát sa však stáva, že pri svojej snahe zabudne na drobnosti, ktoré kazia jeho celkový dojem.

Netreba sa čudovať, pánska etiketa obsahuje množstvo pravidiel, z ktorých sa môže každému zakrútiť hlava. Tu je 5 najčastejších chýb, ktorým by ste sa ako správny džentlmen mali vyhýbať pri nosení obleku.

Oblek netvoria dva nezávislé kusy

Nedávajte si na seba sako z obleku, ku ktorému nemáte pôvodné nohavice. Bude to vyzerať, že ste odkázaný na charitu. Zabudnite aj na to, že by ste si kúpili nohavice, ktoré sa podobajú k farbe saka.

Ľudia si to jednoducho všimnú. Pokiaľ teda chcete mať sako s nohavicami, ale nepôjde o oblek, pri výbere si dajte záležať na tom, aby to vizuálne dávalo zmysel.

Lacná obuv ťahá oblek dolu

Do obuvi sa oplatí investovať. Správny výber dodá vášmu vzhľadu na hodnote. Existuje tvrdenie, že obuv by mala stáť v rozmedzí 50-100 % z ceny obleku.

Hoci cena nemusí byť zárukou kvality, v serióznom obchode je to dobré znamenie, pokiaľ sa do obuvi príliš nevyznáte.

Spodný gombík na saku ostáva odopnutý

Množstvo ľudí zabúda na toto základné pravidlo. Ak vaše sako nemá zapínanie iba na 1 gombík, ten dolný vždy ostáva nezapnutý. Pokiaľ má vaše sako zapínanie na 3 gombíky, vrchný môžete, aj nemusíte zapínať. Voľba je na vás.

Kravata a vreckovka musí mať rozdielny dizajn

Kravata a vreckovka z toho istého materiálu nikdy nebola a ani nebude v móde. Ide o zbytočnú chybu začiatočníkov. Vreckovka by mala dopĺňať celkový vzhľad. Môže sa vzorovo, či farebne hodiť ku kravate, poprípade k ďalšej časti odevu.

Ruksak a oblek zásadne nie

Ruksak je síce praktický, vôbec však nepatrí k elegantnému štýlu. Ak už nie ste školák, tak naň pri nosení obleku zabudnite. Mimo toho, že vyzeráte smiešne, ruksak vám pokrčí celý chrbát a zničí plecnice na vašom drahom saku.

Zoberte si príklad od žien a ich kvalitných kabeliek. Vykašlite sa na ruksak a vyberte si pánsku tašku, ktorý doplní váš celkový vzhľad.