3 najväčšie rozdiely medzi oblekmi na mieru a konfekciou

3 najväčšie rozdiely medzi oblekmi na mieru a konfekciou

Oblek nás sprevádza po celý život, no nie je oblek ako oblek. To platí takmer na všetko, napríklad aj v jedle, kde vás rovnako zasýti kvalitný stejk, ako aj rožok s treskou, no kvalita surovín a chuť je neporovnateľná.

Konfekčný oblek dokáže svoj účel obliecť vás splniť rovnako, ako aj oblek šitý na mieru, no výsledok a celkový dojem už nie je rovnaký.

Toto sú tri zásadne rozdiely medzi oblekmi, vďaka ktorým má oblek šitý na mieru navrch.

Celkový vzhľad 

Oblek šitý na mieru znamená, že je presne na mieru zákazníka, nie o trochu väčší alebo menší. Konfekčné obleky sa robia rádovo v zopár veľkostiach a preto ak náhodou nemáte konfekčnú postavu, nikdy vám dokonale nesadne. Takto sa musíte prispôsobovať obleku vy a nie on vám.

Každý človek je iný a ak ste štíhlejší alebo plnších tvarov či cvičíte, len ťažko vám konfekcia sadne tak, aby ste neregistrovali nejaké nedokonalosti.

Pri šití obleku na mieru sa však oblek dokonale prispôsobí vašej postave a dokáže niektoré partie zakryť, prípadne vyzdvihnúť.

Konfekcia je jednoducho daná, no oblek šitý na mieru dokáže splniť všetky vaše požiadavky k čo najlepšej spokojnosti.

Komfort obleku

V obleku by ste nemali len dobre vyzerať, ale sa aj dobre cítiť. Neraz sa stane, že ak sa ľudia rozhodnú pre svoj prvý oblek šitý na mieru, ku konfekcii sa už nevrátia.

Ak máte oblek presne na vašu postavu a nič na vás nevisí alebo vás neťahá, cítite sa ako vo vlastnej koži. Pohodlie je preto veľmi dôležité, pretože sa odráža aj na našej nálade, vystupovaní a aj celkovom sebavedomí.

Sebavedomý a elegantný muž pôsobí lepším dojmom aj pre okolie a otvára sa mu tak viacero príležitosti.

Kvalita a trvanlivosť obleku

Oblek šitý na mieru ponúka kvalitnejšie látky a samotné spracovanie, vďaka čomu vydrží dlhšie. Konfekčný oblek je väčšinou ušitý len z niekoľkých základných látok a ponúka zopár farebných odtieňov.

Pri obleku šitom na mieru máte na výber z obrovského množstva látok a podšívok, alebo gombíkov. Stávate sa tak spolutvorcom vášho obleku a máte možnosť vybrať si to, čo sa vám páči a vyhovuje aj do najväčšieho detailu.

Pri výbere obleku na mieru sa vám dostane aj kvalitného poradenstva, čo pri konfekcií nie je zaručené. V prípade salóna taktiež odpadáva hľadanie ideálneho obleku a neúnavných návštev rôznych predajní. Všetko od poradenstva, merania a šitia sa deje na jednom mieste v salóne.

Aj keď je oblek šitý na mieru drahší ako konfekcia, kupujete si službu a navyše úmerou k cene stúpa aj kvalita a pohodlie odevu.

Oblek šitý na mieru je jednoducho klasika, padne ako uliaty, vyzeráte v ňom dobre a navyše sa v ňom aj skvelo cítite.  Preto aj tú najlepšiu konfekciu vždy porazí oblek šitý na mieru.